MARMARİS BALIK ŞENLİĞİ


Deniz Ticaret Odası Marmaris Şubesi tarafından düzenlenen ve Marmaris Kaymakamlığı, Marmaris Belediyesi ve Muğla İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından desteklenen “Deniz Ticaret Odası Aileler ve Çocuklar Marmaris Balık Şenliği” 22-23 Nisan 2017’de Türkmenistan Parkı’nda gerçekleşti. Şenlik kapsamında olta ile balık avlama yarışması ve ‘Deniz Canlıları ve Balık Yarışması ‘düzenlendi. Yarışmalar sonunda 23 Nisan 2017 tarihinde Türkmenistan Parkı’nda düzenlenecek ödül töreni sonrasında ise çocuklarımıza ve ailelerine balık ekmek dağıtıldı. İki gün boyunca süren etkinliklere Marmaris Kaymakamı Celalettin Yüksel ,Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, Marmaris Emniyet Müdürü Ertan Sarıkaya, Marmaris Jandarma Komutanı Mustafa Çetinkaya ,Marmaris Sahil Güvenlik Grup Komutanı Oğuz Bakev, Marmaris Milli Parklar Müdürü Fikret Çatalkaya, Marmaris Orman İşletme Müdürü Hakan Zeybek Marmaris Liman Başkanı Burak Okcu, Marmaris İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü,Nejmettin Kaya ve Deniz Ticaret Odası Marmaris Şubesi Başkanı Hasan Mengi’nin yanısıra çok sayıda öğrenci ve halk katıldı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda çocuklarımızla güzel bir gün geçirmek, Marmaris’te balıkçılığın gelişimine katkıda bulunmak, balık tüketiminin özellikle çocuklar tarafından arttırılmasını teşvik etmek, Marmaris’i gözde balıkçılık ve turizm merkezlerinden biri haline getirmek, olta balıkçılığına dikkat çekmek gibi amaçlarımızın bulunduğu etkinliğimize katılım memnuniyet verici idi.
22 Nisan 2017 tarihinde tekneler ile balık tutmaya giden çocuklar ve aileleri ,aynı gün Marmaris İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Yetkilileri tarafından bilgilendirildiler.
23 Nisan 2017 tarihinde de Muğla İl Genelinde düzenlenen resim yarışmasına ise 1150 resim katılırken Marmaris Belediye Kültür Evinde dereceye giren ve sergilenmeye layık görülen eserlerin ödül töreni gerçekleşti.Ödül töreninin ardından en küçük balıkçıdan en büyük balık tutana ,ilk balık tutandan en çok balık tutan çocuklara çeşitli ödüller verildi.