DTO MARMARİS ATIK ALIM GEMİSİ


İMEAK DENİZ TİCARET ODASI MARMARİS ŞUBESİ BAŞKANI HASAN MENGİ DTO MARMARİS İSİMLİ ATIK ALIM TEKNESİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU.
HASAN MENGİ ‘2014 senesinde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından Balıkçı gemisini avcılıktan çıkaranlara destekleme tebliği kapsamında hibe olarak aldığımız balıkçı teknesini atık alım teknesi haline dönüştürdükten sonra koylarımız temizliği için harekete geçirdik. Gerek katı gerek sıvı atıkları toplama teknesi olarak çalışacak DTO Marmaris ile yaz aylarında atık toplama faaliyetinde kullanmak üzere Muğla Büyükşehir Belediyesi ile yapılan 5 yıllık protokole istinaden 18 metre uzunluğundaki 6 ton sıvı atık kapasiteli ahşap tekne ile sorumluluk sahamızda deniz araçlarından kaynaklı atıkların toplanması ile ilgili hizmet verecek.Bu sene Gökova körfezinde çalışacak teknemiz Muğla Büyükşehir Belediyesinin işletmesinde çalışacak.
Turmepa Teknelerimiz de bu koylarda özellikle söğüt taraflarında yaz sezonunda çalışıyor.
Diğer yandan Mavi kart Atık Otomosyon cihazlarınında 19 tanesini Marmaris başta olmak üzere sorumluluk sahamızda alt yapısı biten yerlere verdik ve talep eden yerlere vermeye devam ediyoruz. Yine Marmaris Belediyesi içinde onların yapmış oldukları çalışmalara destek olarak oda olarak bizde destekleyici çalışmalar yapacağız.
Arzumuz bölgemizdeki bertaraf tesislerin yapımı ile bu koylarda hisarönü körfezinde de koylarımızın temizliğinin sağlanabilmesi ‘ dedi.